League of Legends Greek Community
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΠόρταλΦόρουμLF Duo partner Facebo10Latest imagesΕγγραφήΣύνδεση
To forum διακόπτει την λειτουργία του και σταματάει η αποδοχή νέων μελών. Ευχαριστούμε για την υποστήριξη, ό,τι νεότερο υπάρχει θα ενημερωθείτε. Καλή συνέχεια Summoners!

 

 LF Duo partner

Πήγαινε κάτω 
3 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Championer
Senior Member
Senior Member
Championer


Πρωταθλήματα : 0

LF Duo partner Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: LF Duo partner   LF Duo partner EmptyΚυρ Μάης 19, 2013 8:32 am

Ψαχνω για εναν σοβαρο duo partner που θα ειναι προθυμος να με βοηθησει να βγω απο το bronze division. Υπαρχουν τοσοι trollers-feeders kai noobakia που μολις πρωτομπαινουν στα ranked και δεν ξερουν πως να αντιδρασουν. εχω κατα φερει να φτασω μεχρι το bronze division IV αλλα και παλι επεσα. Εχω ακουσει πως αν ανεβω στο σιλβερ ντιβισιον δεν ξαναπεφτω bronze. Οποιος επιθυμει να με βοηθησει ας μου στειλει μηνυμα ή το γραφει απο κατω. Εγω ειμαι στο Eu Nordic & East (EUNE). Exclamation Exclamation cheers lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lust91
Newbie
Newbie
lust91


Πρωταθλήματα : 0

LF Duo partner Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: LF Duo partner   LF Duo partner EmptyΚυρ Μάης 19, 2013 11:19 am

οταν παιζεις bronze 5 και το μεγαλυτερο division που εχεις πιασει ειναι bronze 4,δεν μπορεις να δικαιολογεισαι χρησιμοποιοντας τους trollers-feeders-noobs για το οτι δεν ανεβαινεις.κατι κανεις και εσυ λαθος.βρες 1-2 θεσεις και βελτιωσου σε αυτες παιζε σωστα και μη σε νοιαζει το elo.Ισως σου λειπει εμπειρια του παιχνιδιου ακομα.Σκεψου οτι επαιζα season1 μονο normal games και season2 ξεκινησα με 1000 normal wins τα ranked για να πιασω τελικα gold.Αν τωρα μου εισαι σε ενα συνολο των 300-400 wins normal+ranked κανε υπομονη και παιζε μεχρι να δεις οτι βελτιωνεσαι.Μη νομιζεις,οτι επειδη παιζουμε ενα χαρτη μαθαμε το παιχνιδι μεσα σε ενα μηνα :p
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Championer
Senior Member
Senior Member
Championer


Πρωταθλήματα : 0

LF Duo partner Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: LF Duo partner   LF Duo partner EmptyΤρι Μάης 21, 2013 8:46 pm

Thx για το info παντω το παιχνιδι το παιζω πανω απο 1 χρονο αλλα λογω των αλλων 2 account π μ κλεψανε δεν μπορω να κανω τπτ. Ως support οσο και αν βελτιωθω αν ο adc-top πχ δεν ''τραβανε'' τοτε δεν γινετε τπτ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
euridiki
Newbie
Newbie
euridiki


Πρωταθλήματα : 0

LF Duo partner Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: LF Duo partner   LF Duo partner EmptyΤετ Μάης 22, 2013 10:00 pm

Tips:
-δες τα fps σε teamfights, αν πεφτουν πολύ το PC σου ρίχνει ELO
-δες αν έχεις lagspikes (μερικές φορές δεν φαίνονται με αριθμούς αλλά καθαρά από πώς αντιδράει ο παίχτης σου στις εντολές σου).
-απέφευγε το support στα low elo (παιρνε όταν χρειαζεται, αλλά γενικα να λες "i m not a good support")
-κάνε "disable all chat" και mute όσους συμπαιχτες σου είναι flamers.
-παρακολούθα high elo streams και δες τι champions ειναι ιδανικοί για low elo games (πολλές φορές τα συζητάνε)
-το πιο βασικό απόλα (και δυσκολότερο): δέξου ότι το elo σου εξαρτάται κατά 90% από εσένα, και διόρθωνε τα λάθη ΣΟΥ, όχι των συμπαικτών σου
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Championer
Senior Member
Senior Member
Championer


Πρωταθλήματα : 0

LF Duo partner Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: LF Duo partner   LF Duo partner EmptyΤετ Μάης 29, 2013 8:35 am

WOW ευχαριστω πολυ χρησιμο θα το σκεφτομαι απο εδω και περα αλλα σοβαρα τωρα...τα fps (χαμηλα) μου ριχνουν elo?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
euridiki
Newbie
Newbie
euridiki


Πρωταθλήματα : 0

LF Duo partner Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: LF Duo partner   LF Duo partner EmptyΤετ Μάης 29, 2013 6:22 pm

Championer έγραψε:
WOW ευχαριστω πολυ χρησιμο θα το σκεφτομαι απο εδω και περα αλλα σοβαρα τωρα...τα fps (χαμηλα) μου ριχνουν elo?

Σαφώς. Σκεψου ότι γίνεται teamfight και γίνονται 10 ΑοΕ ταυτόχρονα, και τα fps σου πέφτουν πολύ. Αποτέλεσμα, αργείς να αντιδράσεις για κλάσματα του δευτερολέπτου και για παράδειγμα, σε πετυχαίνουν 10% περισσότερα spell απότι αν ειχες φυσιολογικό PC. Φυσικά δεν εννοώ από τα 50fps να πας στα 40, αλλά για παράδειγμα στα 15.

Και είναι εξίσου άσχημο αν παίζεις με περισσότερα από 50ms delay. Ειδικά για AD στα trade με το αντίπαλο AD carry, θα κερδίζει αυτός (υποθέτοντας ότι είστε το ίδιο skilled).
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
LF Duo partner
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
League of Legends Greek Community :: Off-Topic :: Off Topic-
Μετάβαση σε: