League of Legends Greek Community
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΠόρταλΦόρουμΑντιμετώπιση Ashe Facebo10Latest imagesΕγγραφήΣύνδεση
To forum διακόπτει την λειτουργία του και σταματάει η αποδοχή νέων μελών. Ευχαριστούμε για την υποστήριξη, ό,τι νεότερο υπάρχει θα ενημερωθείτε. Καλή συνέχεια Summoners!

 

 Αντιμετώπιση Ashe

Πήγαινε κάτω 
2 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Assasino
Member
Member
Assasino


Πρωταθλήματα : 0

Αντιμετώπιση Ashe Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Αντιμετώπιση Ashe   Αντιμετώπιση Ashe EmptyΚυρ Μάης 29, 2011 7:51 am

Παίδες έχω μία ερώτηση.Με εκνευρίζει πολύ όταν παίζω αντίπαλος με Ashe.Αυτός ο πάγος της με το slow δε ξέρω πως να το αντιμετωπίσω διότι βαράει και από μακριά με τα πολλάπλά βέλη και κάνει καλό dmg.Νομίζω όλοι καταλαβαίνετε τι θέλω να πώ.Καμιά πρόταση?Νομίζω πως πρέπει να ή να την ξαφνιάσεις από κοντά ή να πάτε 2 άτομα μαζί τότε θαναι πολύ δύσκολα γιαυτήν.Επίσης έχω τη γνώμη ότι είναι χαρακτήρας που βοηθάει πάρα πολύ αυτούς που είναι καινούριοι στο παιχνίδι και δε το ξέρουν καλά για να πάρουν μερικά kills παραπάνω.Γνώμες?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
GiOtOm
Junior Member
Junior Member
GiOtOm


Πρωταθλήματα : 0

Αντιμετώπιση Ashe Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αντιμετώπιση Ashe   Αντιμετώπιση Ashe EmptyΚυρ Μάης 29, 2011 11:57 am

Είναι σχεδόν σε κάθε rotation και αυτό δεν είναι τυχαίο γιατί είναι εύκολη για τους αρχάριους, επειδή έχει 2 slow ( Frost arrows και Ulty), καλό critical (passive), map control με το βέλος που πετάει, και επίσης η Ulty είναι Global. Παρόλα αυτά, παραμένει ενα squishy char. Ο καλύτερος τρόπος αντιμετώπισης των skill της είναι τα γρήγορα αντανακλαστικά, το προμελετημένο spam και η αποφυγή παραμονής στο range της. Παράλληλα ένα banshees ποτέ δεν βλάπτει Smile
Όντως είναι αποτελεσματικό να gankarete συχνά, γιατι έχει πλεονέκτημα στα pvp και είναι δύσκολο να την huntareis. Αυτά...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Αντιμετώπιση Ashe
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
League of Legends Greek Community :: ΓΕΝΙΚΑ :: Γενική συζήτηση-
Μετάβαση σε: