League of Legends Greek Community
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΠόρταλΦόρουμAkali, Assasin Facebo10Latest imagesΕγγραφήΣύνδεση
To forum διακόπτει την λειτουργία του και σταματάει η αποδοχή νέων μελών. Ευχαριστούμε για την υποστήριξη, ό,τι νεότερο υπάρχει θα ενημερωθείτε. Καλή συνέχεια Summoners!

 

 Akali, Assasin

Πήγαινε κάτω 
+4
ohhhsnap
S1njo Taicho
Hirako Taicho
mouzounaki
8 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
mouzounaki
Newbie
Newbie
avatar


Πρωταθλήματα : 0

Akali, Assasin Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Akali, Assasin   Akali, Assasin EmptyΠεμ Οκτ 28, 2010 1:10 pm

I akali theoreitika einai assasin,farmer,stealth kai melee. Stin arxi einai polu adunamos paixtis kathos exei ligi zoi kai sxedon katholou armor. Prepei na einai polu prosextiki sta prota level kai gi auto einai aparaitito to stealth. Kanei kalo paixnidi me sumpaixtes pou stunnaroun, i kanoun slow kai eidikotera tank p.x. sion i me allous pou exoun area ulti p.x.nunu. An stin arxi kanei 2-3 kill to to pio sigouro einai oti to paixnidi einai kerdismeno. Prosoxi mono oti einai paixtis pou "klevei" eukola kills me apotelesma na paraponiountai oi upoloipoi.

SKILLS:
Twin Disciplines: (passive) 1) spell vamp 2)extra magic damage

Crescent slash:(q) petaei mia 2pli lepida

Twilight shroud:(w) petaei enan kuklo mesa ston opoio i akali ginetai aorati kai kerdizei armor kai magic resistance

Mark of the assasin:(e)i akali xtupaei me pollapla maxairia

Shadow dance:(r) i ulti tis akali einai to na "peftei" pano ston antipalo

MASTERIES: 21/0/9

ANTIKEIMENA pou protimountai einai: guinsoos rageblade, hextech gunblade, lich bane, rylais crystal scepter
i allios mejais soulstealer kai trinity force.Mpotes oi sorceres shoes.
Ta prota 3 einai ta sigoura kathos i akali einai uvridio damage kai ability power.

RUNES: Marks- magic penetration, Seals- dodge, Glyphs- ability power allios cooldowns kai Quintessence- ability power i magic penetration

SKILLS:
1) q
2)w
3)e
4)q
5)q
6)r
7)q
8)e
9)q
10)e
11)r
12)e
13)e
14)w
15)w
16)r
17)w
18)w

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Hirako Taicho
Referee
Hirako Taicho


Πρωταθλήματα : 0

Akali, Assasin Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Akali, Assasin   Akali, Assasin EmptyΣαβ Μαρ 12, 2011 11:45 pm

den uparxei logos na vgaleis kai lich bane kai trinity .... 1 apo ta 2 tha vgaleis kai psifizw lich bane..+ to oti ta items p exei proteinei mexri stigmhs einai panakriva toulaxiston h seira tous
1o kane ena rylais afou san 1o item exeis ena long shord kai 1 potion.2o item an pas kala kane occult kai meta ena rabadons.to lich asto sto telos kai tha deis oti den prokeite na peseis pote Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
S1njo Taicho
Newbie
Newbie
S1njo Taicho


Πρωταθλήματα : 0

Akali, Assasin Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Akali, Assasin   Akali, Assasin EmptyΚυρ Μαρ 13, 2011 1:53 pm

prosexe mi spaseis kana nuxi re pro sjinji <3

prwton gia na pas Double snowball ( mejai + occult) prepei na 3ereis tin akali san tin palami sou , einai megalo risko, to diko mou item built gia akali 8a htan:

Dorans blade , boots of speed , mejai, Sheen

Boots of speed -> Mercury treads , Giants belt

needlessly rod -> rabadons

giants belt -> Rylais , Sheen -> lichbane

teleutaio item suni8ws vgazw hextech gunblade alla sxedon kanena game den krataei toso eidika an eisai fed wste na to vgaleis.

Gia ta runes : magic pen red , health per level yellow , ap per level blue , 2 Quints of fortitude kai 1 Quint of strength gia na energopoihseis tin passive sou me to dorans
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ohhhsnap
Senior Member
Senior Member
ohhhsnap


Πρωταθλήματα : 0

Akali, Assasin Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Akali, Assasin   Akali, Assasin EmptyΚυρ Ιουν 26, 2011 6:27 pm

Rageblade den yparxei logos na vgaleis kathos den yparxei periptosi na kathisoune oi antipaloi na se afisoun na vareseis 8 fores gia na gemiseis ta stacks.
Kalitera na pas Rylai's 1o item,meta to dorans blade,meta ena hextech,kateutheian meta ena rabaddon's kai meta teleuteo to lichbane.i bota Sorcerer's i mercury analoga me to an exoune aoe cc(amumu i alistar p.x),i akomi kai ena qss gia na eisai sigouros oti tha boreis na blinkareis pano se kapoio creep gia na ksefigeis.
Prepei na kserei kapoios oti oso dynati einai i akali,einai allo toso adynami.an den paizeis me anyparktous,sto 10 tha exoune oracle kai tha tros toso focus pou den tha prolaveneis oute ena Q na skas olokliromeno.Eksou kai rylais proto item,gia to survivability kai to aoe slow pou tha mporeis na skas gia na exeis kai utility gia to ypoloipo team.

Gia runes,tha epairna flat AP quints,AP per level glyphs(lvl 2 tha exeis to Damage passive active),HP per level seals kai Magic pen marks.

Ta masteries pou xrisimopoio prosopika einai 15/6/9,giati #1)Me level advantage akali den mporei kapoios na ta vgalei pera se ena lane,kai #2)to extra MR kai Armor an eisai se solo lane voithane poly early game,eidika enantion se ranged.Spells = Ghost & Ignite(I kai flash,eksartatai apo to ti tha pickaroune oi alloi)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Greekhunter
Senior Member
Senior Member
Greekhunter


Πρωταθλήματα : 0

Akali, Assasin Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Akali, Assasin   Akali, Assasin EmptyΔευ Ιουν 27, 2011 1:23 pm

To lich bane einai kalitero apo to trinity stin akali logo tou extra damage!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gen
Junior Member
Junior Member
gen


Πρωταθλήματα : 0

Akali, Assasin Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Akali, Assasin   Akali, Assasin EmptyΤετ Αυγ 10, 2011 1:00 pm

anti gia rylays egw 8a protina frozen malet na stackari m to passive
k prosopiki m gnwmi protimo trinity apo lich bane
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Jax Penta-Kill
Senior Member
Senior Member
Jax Penta-Kill


Πρωταθλήματα : 0

Akali, Assasin Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Akali, Assasin   Akali, Assasin EmptyΠαρ Οκτ 07, 2011 10:03 pm

egw stin akile ksekinaw me
vivlio+1 potion
sinexizw me tin bota gia magic penatretion
meta Lich bane
sunexizw me Ryllais kai meta Hextech
Deathcap kai teliwnw i mete Void Staff i tin klepsidra
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nismoexists
Senior Member
Senior Member
nismoexists


Πρωταθλήματα : 0

Akali, Assasin Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Akali, Assasin   Akali, Assasin EmptyΠαρ Οκτ 07, 2011 10:25 pm

πρωτα hextech για καλο early game.. μετα rylai's για να μην σου ξεφευγει κανεις και lich bane.. αυτο ειναι το core build σου..
απο εκει και περα rabadon's και μετα guardian angel..
masteries: 21/0/9
runes:
marks: 2 magic pen., 7 attack dmg
seals: 9 health per leven η 9 health regen
glyphs: 9 flat ability power για early game dmg
quintessence: 3 ability power
με αυτα τα runes κ masteries θα εχεις ανοιχτα και τα 2 passive σου οποτε ξεκινας με μποτα κ 3 healing potions..

p.s ζητα το κοκκινο μεχρι να βγαλεις rylai's.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Akali, Assasin
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
League of Legends Greek Community :: Guides :: Melee-
Μετάβαση σε: