League of Legends Greek Community
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΠόρταλΦόρουμNocturne Dominion Facebo10Latest imagesΕγγραφήΣύνδεση
To forum διακόπτει την λειτουργία του και σταματάει η αποδοχή νέων μελών. Ευχαριστούμε για την υποστήριξη, ό,τι νεότερο υπάρχει θα ενημερωθείτε. Καλή συνέχεια Summoners!

 

 Nocturne Dominion

Πήγαινε κάτω 
3 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
BloodyEle
Newbie
Newbie
BloodyEle


Πρωταθλήματα : 0

Nocturne Dominion Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Nocturne Dominion   Nocturne Dominion EmptyΠεμ Σεπ 29, 2011 7:46 pm

kamia protasi gia nocturne items sto dominion? 8elw arketo dps k tpt gia survivability...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Niphrentil
Junior Member
Junior Member
Niphrentil


Πρωταθλήματα : 0

Nocturne Dominion Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Nocturne Dominion   Nocturne Dominion EmptyΠαρ Σεπ 30, 2011 5:32 am

Δεν ξέρω αν σε βολέψει ο τρόπος που παίζω εγώ τον Nocturne αλλά ορίστε πως...

Ξεκινάς με απλές μπότες και 2 longswords. Αν θες να πάρεις και μερικά potions για αρχή, ίσως βοηθήσουν τώρα που κανένας δεν κάνει πολύ ζημιά. Skills παίρνω 2 Duskbringer και 1 Unspeakable Horror. Με την πρώτη ευκαιρία ολοκληρώνω το Brutaliser και μετά ξεκινάω το Trinity Force, με Phage και Zeal για αρχή. Όποτε μπορέσω ολοκληρώνω και τις μπότες που 99% στο Dominion θα είναι Boots of Swiftness. Αφού έχω κάνει το Triforce, αναλόγως πως έχει εξελιχτεί το game, μπορεί να πάω για περισσότερο MS με ένα Phandom Dancer, περισσότερο damage με Infinity Edge ή περισσότερο survivability με Guardian's Angel. Από αυτό το σημείο και μετά, τα items που παίρνω είναι πολύ situational και δεν υπάρχει λόγος να εμβαθύνω (άλλωστε, 95% αυτή τη στιγμή τα score θα είναι κάτω από 100... Οπότε δε θα μένει πολύς χρόνος ακόμα στο παιχνίδι).
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
BloodyEle
Newbie
Newbie
BloodyEle


Πρωταθλήματα : 0

Nocturne Dominion Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Nocturne Dominion   Nocturne Dominion EmptyΠαρ Σεπ 30, 2011 10:23 pm

Λοιπον το δοκιμασα το δικο σου αλλα δν με βολεψε κ τοσο οποτε το πηγα αλλιως.Με Beserker Boots, Phantom Dancer(2 αν προλαβω που δν εχω προλαβει μεχρι τωρα) Infinity Edge μετα Sanguine Blade κ Black Cleaver. Αμα ψοφαω πολυ παιρνω Odyn's Veil η' τπτ τετοιο. Ty παντως ^^
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Βαλάντης
Newbie
Newbie
Βαλάντης


Πρωταθλήματα : 0

Nocturne Dominion Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Nocturne Dominion   Nocturne Dominion EmptyΚυρ Δεκ 18, 2011 3:30 am

Βλεπω ο,τι εχετε μεινει πισω σε ο.τι αφορα ενα assassin build.
Να ξερεις οτι το κλασσικο build με 1-2 Phantoms και infinity edge ειναι τελειωμενο πλεον ,αρκει ενα thornmail για να σε καταστρεψει και το ξερουν ολοι οσοι παιζουν σοβαρα.
Φιλε μου εγω θα σου δωσω απο μεριας μου τον τροπο που παιζω καθως και μια εναλλακτικη.
η Εναλλακτικη (για μενα καθως χρησιμοποιω αλλη) ειναι η λυση του off-tank assassin οπου rushaρεις Warmog's και Atma's και στο καπακι infinity edge ,τελος bloodthirstier. Καθως δεν το χρησιμοποιω δεν ξερω λεπτομερειες για τα starting items ή με τι σειρα πρεπει να παιρνεις τα απαιτουμενα items που θα σου δωσουν το core build.
Το δικο μου build τωρα βασιζεται στο attack speed και το armor penetration.
τα runes μου ειναι τετοια ακριβως ,τα masteries 21/0/9 θα παιξω ghost/exhaust ή ghost/ignite αναλογα τι χρειαζεται το team. Ξεκινας με doran's blade ,βγαζεις berseker's boots. Μετα απο αυτα βαγζεις Excecutioner's και αρπαζεις αλλο ενα vampiric scepter. Μετα απο αυτα εχεις 2 δρομους. Εαν εχεις αντιπαλο Jax βγαζεις sword of the divine πρωτα και μετα ghostblade (κατοπιν συνεχιζεις με τα υπολοιπα κανονικα). Αν οχι ,τοτε βγαζεις το ghostblade και επειτα Blackcleaver. Να ξερεις οτι στο σημειο divine/ghostblade μπορεις να solαρεις ευκολα τον dragon για την ομαδα σου (μιλαω για το summoner's rift ,το build Μου δεν αλλαζει στο dominion ,εξισου αποτελεσματικο).Τελος θα βγαλεις ενα bloodthirstier και τελευταιο item το infinity edge Μην ανησυχησεις βλεποντας να γραφει λιγοτερα critical το damage output δεν μειωνεται στο ελαχιστο. Μια φορα δοκιμασα να βγαλω Divine και blackcleaver για πιο πολυ penetration + magic damage αντι για critical. Καλο ,αλλα οχι τοσο οσο το infinity που αντικατεστησα.Παντως ειχε και αυτο πολυ καλα αποτελεσματα. Δεν τιθεται θεμα συζητησης αντικαταστασης του excecutioner's ή του boodthirstier ,ειναι και τα 2 ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ. Ενημερωνω οτι με αυτα τα 2 items και με full build γενικα ,εχω κανει counter Rammus με W ανοικτο ,Thormail και Ultimate. Τo lifesteal κυμαινοταν περι τα 260 απλο hit στα 400 critical. αν το συνδυασεις με 1.618 attack speed (1.8+με ghostblade active ,2.1+ με W triggered) καταλαβαινεις οτι ηταν αδυνατον να πεθανω απο το return damage. Να ξερεις οτι το build αυτο ειναι επισης εξοχο για να παιξεις anti-tank ,διοτι σου δινει ο,τι χρειαζεσαι: on-hit effect magic damage ,armor penetration και lifesteal. Το μονο που πρεπει να προ***εις απο εκει και περα ειναι η σωστη χρηση του W.
Καλες δοκιμες
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Nocturne Dominion
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» dominion map
» Dominion ???
» Dominion
» ΕΠΙΚΗ ανατροπη σε dominion
» League of Legends Dominion

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
League of Legends Greek Community :: Guides :: Ζητήστε ένα guide-
Μετάβαση σε: