League of Legends Greek Community
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΠόρταλΦόρουμPantheon Facebo10Latest imagesΕγγραφήΣύνδεση
To forum διακόπτει την λειτουργία του και σταματάει η αποδοχή νέων μελών. Ευχαριστούμε για την υποστήριξη, ό,τι νεότερο υπάρχει θα ενημερωθείτε. Καλή συνέχεια Summoners!

 

 Pantheon

Πήγαινε κάτω 
+2
Assasino
7daysko
6 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
7daysko
Junior Member
Junior Member
7daysko


Πρωταθλήματα : 0

Pantheon Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Pantheon   Pantheon EmptyΚυρ Δεκ 25, 2011 6:34 pm

Ήδη ξέρω να παίζω με pantheon Πολύ καλά αλλά ποτέ δεν είναι αργά να μάθει κάποιος λιγότερα οπότε αν μπορεί κανείς να μου πεί ένα guide για να παίζω ακόμα πιο καλά , θα του χρωστάω αιώνια ευγνωμοσύνη...
Ευχαριστώ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://lolcomm.webs.com
Assasino
Member
Member
Assasino


Πρωταθλήματα : 0

Pantheon Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Pantheon   Pantheon EmptyΚυρ Δεκ 25, 2011 7:42 pm

Pantheon e?Aaaaax.Kalo kouragio.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mirmidonas08
Junior Member
Junior Member
mirmidonas08


Πρωταθλήματα : 0

Pantheon Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Pantheon   Pantheon EmptyΤρι Δεκ 27, 2011 6:53 pm

loipon 8a sou steilo ena link pou pisteo einai to kalitero guide gia pantheon



https://www.youtube.com/watch?v=OK2JJmNC_34
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Senzin
Junior Member
Junior Member
Senzin


Πρωταθλήματα : 0

Pantheon Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Pantheon   Pantheon EmptyΣαβ Δεκ 31, 2011 12:26 am

Εγω προσωπικα τον Pantheon που τον χρησιμοποιω παρα πολυ τον παιζω με 2 διαφορετικα build. Το καθε build εξαρτατε καθαρα απο την ροη του ματς!!!

πχ εν συντομια το πρωτο:

Σπανια τον στηνω με warmogs, atmas, frozen mallet και μετα αναλογα αν χρειαζομε def (thornmail κλπ)! Αυτο το κανω παρα πολυ σπανια και δεν αποδιδει τοσο αν θες να εισαι killer ^^.. αυτο ειναι ποιο tanky και μπορεις να το πεις και fail xD

Το main build μου εχει ως εξης:

Τις μποτες θα τις αφησω στην επιλογη σου μιας και εγω ως τωρα επαιζα με berseker's αλλα θα τις αλλαξω γιατι δεν μου χρειαζονται! θα παιζω η με mobility η swiftness!

Πρωτο πρωτο item παρε η dorans blade αν νομιζεις οτι πεθαινεις ευκολα η το ενα απο τα 2 σπαθακια για brutalizer (εγω συνηθος ετσι ξεκιναω και αγοραζω και ενα μανα potion)

μετα το brutalizer αν εχεις αρκετο χρυσο η σε περιπτοση που δεν εχει και μπορεις να αντεξεις κρατα για bf και μετα καρφι για infinity edge αλιως παρε πρωτα το πρασινο και μετα το bf! σε καμια περιπτοση μην παρεις το crit πρωτο...

Αν φτιαξεις αυτα τα 3 και ΔΕΝ εχει τελειωσει το ματς στοχευσε για μεγαλο damage+penetration armor... (αν μ@μ@ς απλα παρε τεταρτο ενα ocult)!

-Σπελς παιζω φλασ και ignite.

-Εχε παντα το νου σου να εχεις ετοιμο το block που εχεις καθε τεταρτο hit!

-Ποτε δεν χτυπας με auto hit και ουτε χαλας μανα στα κριπια. Συγχρονισου για λαστ χιτ στα κριπ για χρυσο (μπορει να σου φαινετε καπως αλλα ειναι βασικο αυτο που σου λεω, το γιατι θα στο εξηγεισω αν θες...) για να μην βαραει ο ηρωας σου σε περιπτοση που δεν το ξερεις η απλα κλικαρε στο εδαφος συνεχεια (κουραστικο) η απλα πατα το S

-Σε περιπτωση αντιπαλων που η ουλτι τους γινετε interupt τοτε κρατας το σταν ΠΑΝΤΑ για την ωρα της ουλτι του αντιπαλου (πχ καταρινα...)

-και κυριοτερο, ποτε δεν κοιτας το κιλ! παντα στοχευε τουλαχιστον για ασσιστ!!!

-Επισης στο 1 λεβελ ανεβασε την τριτη, μετα την δευτερη, και μετα χωνε την τριτη και την πρωτη & την ουλτι αφηνοντας το σταν τελευταιο! Θα δωσεις βαση στην τριτη! η τριτη ειναι φαρμακερη σε squishe ηρωες οπως τιμο και ασε! και για αυτο φυσικα θα σηκωσεις μονο damage και οχι attack speed κλπ.

Αν δεις οτι δεν σκας damage τοτε παρε μποτες berseker, κρατα το infinity & brutalizer και παρε phantom dancer, αλλιως αν δεν θες να μπεις σε αυτον τον κοπο στοχευε παντα για σταν και ασσιστ Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.mmos.gr/
7daysko
Junior Member
Junior Member
7daysko


Πρωταθλήματα : 0

Pantheon Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Pantheon   Pantheon EmptyΣαβ Δεκ 31, 2011 7:00 pm

Senzin έγραψε:
Εγω προσωπικα τον Pantheon που τον χρησιμοποιω παρα πολυ τον παιζω με 2 διαφορετικα build. Το καθε build εξαρτατε καθαρα απο την ροη του ματς!!!

πχ εν συντομια το πρωτο:

Σπανια τον στηνω με warmogs, atmas, frozen mallet και μετα αναλογα αν χρειαζομε def (thornmail κλπ)! Αυτο το κανω παρα πολυ σπανια και δεν αποδιδει τοσο αν θες να εισαι killer ^^.. αυτο ειναι ποιο tanky και μπορεις να το πεις και fail xD

Το main build μου εχει ως εξης:

Τις μποτες θα τις αφησω στην επιλογη σου μιας και εγω ως τωρα επαιζα με berseker's αλλα θα τις αλλαξω γιατι δεν μου χρειαζονται! θα παιζω η με mobility η swiftness!

Πρωτο πρωτο item παρε η dorans blade αν νομιζεις οτι πεθαινεις ευκολα η το ενα απο τα 2 σπαθακια για brutalizer (εγω συνηθος ετσι ξεκιναω και αγοραζω και ενα μανα potion)

μετα το brutalizer αν εχεις αρκετο χρυσο η σε περιπτοση που δεν εχει και μπορεις να αντεξεις κρατα για bf και μετα καρφι για infinity edge αλιως παρε πρωτα το πρασινο και μετα το bf! σε καμια περιπτοση μην παρεις το crit πρωτο...

Αν φτιαξεις αυτα τα 3 και ΔΕΝ εχει τελειωσει το ματς στοχευσε για μεγαλο damage+penetration armor... (αν μ@μ@ς απλα παρε τεταρτο ενα ocult)!

-Σπελς παιζω φλασ και ignite.

-Εχε παντα το νου σου να εχεις ετοιμο το block που εχεις καθε τεταρτο hit!

-Ποτε δεν χτυπας με auto hit και ουτε χαλας μανα στα κριπια. Συγχρονισου για λαστ χιτ στα κριπ για χρυσο (μπορει να σου φαινετε καπως αλλα ειναι βασικο αυτο που σου λεω, το γιατι θα στο εξηγεισω αν θες...) για να μην βαραει ο ηρωας σου σε περιπτοση που δεν το ξερεις η απλα κλικαρε στο εδαφος συνεχεια (κουραστικο) η απλα πατα το S

-Σε περιπτωση αντιπαλων που η ουλτι τους γινετε interupt τοτε κρατας το σταν ΠΑΝΤΑ για την ωρα της ουλτι του αντιπαλου (πχ καταρινα...)

-και κυριοτερο, ποτε δεν κοιτας το κιλ! παντα στοχευε τουλαχιστον για ασσιστ!!!

-Επισης στο 1 λεβελ ανεβασε την τριτη, μετα την δευτερη, και μετα χωνε την τριτη και την πρωτη & την ουλτι αφηνοντας το σταν τελευταιο! Θα δωσεις βαση στην τριτη! η τριτη ειναι φαρμακερη σε squishe ηρωες οπως τιμο και ασε! και για αυτο φυσικα θα σηκωσεις μονο damage και οχι attack speed κλπ.

Αν δεις οτι δεν σκας damage τοτε παρε μποτες berseker, κρατα το infinity & brutalizer και παρε phantom dancer, αλλιως αν δεν θες να μπεις σε αυτον τον κοπο στοχευε παντα για σταν και ασσιστ Smile

Ευχαριστώ ^_^
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://lolcomm.webs.com
Senzin
Junior Member
Junior Member
Senzin


Πρωταθλήματα : 0

Pantheon Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Pantheon   Pantheon EmptyΣαβ Δεκ 31, 2011 8:38 pm

και κατι που ξεχασα, high priority πριν (τουλαχιστον) το infinity βγαλε καλου κακου ενα whisper σε περιπτωση που υπαρχουν τανκ στην αντιπαλη ομαδα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.mmos.gr/
LeonTheGreek000
Moderator
LeonTheGreek000


Πρωταθλήματα : 0

Pantheon Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Pantheon   Pantheon EmptyΔευ Μάης 07, 2012 7:37 pm

file mou senzin paratirisa 1 apo ta build sou gia ton pantheon to opoio eixe kapia lathoi.Sigkekrimena to na vgaleis warmog kai frozen malet ston pantheon riskareis me to na vgalei t antipalo carry H o jungler madred opote tha sou kanei oti pio trelo magic dmg ginete mono k mono apo t passive etc stirizese stin tixi na min kserei t antipalo ad carry :PPPP
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
LeonTheGreek000
Moderator
LeonTheGreek000


Πρωταθλήματα : 0

Pantheon Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Pantheon   Pantheon EmptyΔευ Μάης 07, 2012 7:43 pm

aaaa kai oi mpotes exoun elatoma. kamia apo t 2 dn xriazete ston pantheo. O pantheon paei sinithws solo top opote xriazete H ninja H mercury idika an exoun poli crowd control oi antipaloi mercury. Kata ta alla komple
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
CookPoo
Senior Member
Senior Member
CookPoo


Πρωταθλήματα : 0

Pantheon Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Pantheon   Pantheon EmptyΚυρ Ιουν 10, 2012 8:52 pm

7daysko έγραψε:
Ήδη ξέρω να παίζω με pantheon Πολύ καλά αλλά ποτέ δεν είναι αργά να μάθει κάποιος λιγότερα οπότε αν μπορεί κανείς να μου πεί ένα guide για να παίζω ακόμα πιο καλά , θα του χρωστάω αιώνια ευγνωμοσύνη...
Ευχαριστώ
metriofron.. m areseis
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Pantheon
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
League of Legends Greek Community :: Guides :: Ζητήστε ένα guide-
Μετάβαση σε: