League of Legends Greek Community
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΠόρταλΦόρουμΚατάταξη ELO Facebo10Latest imagesΕγγραφήΣύνδεση
To forum διακόπτει την λειτουργία του και σταματάει η αποδοχή νέων μελών. Ευχαριστούμε για την υποστήριξη, ό,τι νεότερο υπάρχει θα ενημερωθείτε. Καλή συνέχεια Summoners!

 

 Κατάταξη ELO

Πήγαινε κάτω 
+6
ohhhsnap
Niphrentil
nismoexists
FullMetalAlchem
subzero
Assasino
10 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Assasino
Member
Member
Assasino


Πρωταθλήματα : 0

Κατάταξη ELO Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Κατάταξη ELO   Κατάταξη ELO EmptyΣαβ Οκτ 01, 2011 5:28 pm

Ερώτηση.Θεωρώ πως είναι αδύνατο στο σόλο να ανέβεις ELO καθώς όλη η σαβούρα είναι μαζεμένη εκεί και στατιστικα δε μπορείς να κερδίσεις ranked παιχνίδια στη σειρά πάνω απο 2-3 το πολύ πιστεύω ειδικά αν είσαι γύρω στο 900 όπου είναι όλη η αχρηστία μαζεμένη(leavers-παιδάκια που μόνο βρίζουν-παιδάκια που παίζουν όλη μέρα αλλά είναι εθισμένα και απλά δε μπορούν άλλο(κουράστηκαν) και καταστρέφουν το παιχνίδι των άλλων).Πιστεύω πως στα ranked η Riot θα έπρεπε να ρίχνει τσεκούρι στους leavers και να αλλάξει λίγο τον κανόνα εκεί εφόσον μιλάμε για κατάταξη.Ο άλλος μοχθεί που λέει ο λόγος για να ανέβει ELO και έρχεται ο κάθε άσχετος να καταστρέψει αυτή την προσπάθεια.Δηλαδή ρε παιδιά αυτοί που είναι ψηλά στο σόλο είναι υπερπαικταράδες???Προσωπικά βλέπω ότι και καλά όταν παίζω στα ranked μόνος μου δε γίνεται να κερδίσω πάνω απο 3 συνεχόμενα.Στο 4ο που μπορώ να κάνω κάτι παραπάνω και να ανέβω θα τύχει 100% ο κάθε παράγοντασ για να το χαλάσει.Μη πώ και δεύτερη συνεχόμενη.Εσάς ποιά είναι η γνώμη σας?Για σόλο μιλάω πάντα όχι premade.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
subzero
Member
Member
subzero


Πρωταθλήματα : 1

Κατάταξη ELO Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κατάταξη ELO   Κατάταξη ELO EmptyΣαβ Οκτ 01, 2011 6:26 pm

anagkaio kako.ego eixa pesei sto 800 sto season 1 k meta apo mines katafera na ftaso 1400 thelei poli tixi k na eisai kalos.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Assasino
Member
Member
Assasino


Πρωταθλήματα : 0

Κατάταξη ELO Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κατάταξη ELO   Κατάταξη ELO EmptyΣαβ Οκτ 01, 2011 6:58 pm

Αυτό ακριβώς όπως το είπες.Αναγκαίο κακό.Εγώ φέτος ξεκίνησα στο 1100 έπεσα στο 1000, μετά 900.Το ανέβασα πάλι στο 1000.Και πάλι κοντά στο 900.
ΥΓ. Είσαι υπερπαίκτης. cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FullMetalAlchem
Newbie
Newbie
FullMetalAlchem


Πρωταθλήματα : 0

Κατάταξη ELO Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κατάταξη ELO   Κατάταξη ELO EmptyΣαβ Οκτ 01, 2011 9:18 pm

Είναι γεγονός ότι υπάρχουν πολλοί τοπ ή χάι elo παίχτες και πολλοί low elo οι οποίοι δεν αξίζουν την θέση τους. Αυτό όμως είναι ένα πολύ μικρό ποσοστό και αργά ή γρήγορα θα φτάσουν στο <αληθινό> τους elo. Αληθινό elo είναι ένα σημείο ή όριο όπου το win ratio σου είναι περίπου 50%.
Το θέμα είναι πως όντως οι πιθανότητες παίζουν μεγάλο ρόλο στην άνοδο/κάθοδο αλλά όσο καλύτερος είσαι εσύ τόσο αυξάνονται κ οι πιθανότητές σου. Να σου δώσω ένα παράδειγμα.
Έστω ότι το elo είναι πραγματικός αντικατοπτρισμός του skill. Και έστω ότι εσύ είσαι ένα πεντάρι με άριστα το 10. Σε ένα τέλειο matchmaking θα έπαιζες με άλλους 9 παίχτες που θα ήταν και αυτοί πεντάρια, άρα ο μέσος όρος skill της κάθε ομάδας θα ήταν 5. Οπότε κ οι πιθανότητες νίκης θα ήταν 50%. Αν όμως εσύ ήσουν ένα δεκάρι και για τους χ/ψ λόγους κατέληξες να παίζεις με τα πεντάρια(έστω ότι είχες 10 συνεχόμενα 4v5 games) αυτόματα ο μέσος όρος skill της ομάδας σου ανεβαίνει στο 6 άρα και οι πιθανότητες νίκης στο 60%.
Επίσης δε μπορείς να κατηγορήσεις τους leavers,afkers, feeders κτλ γιατί εδώ πραγματικά δεν εξαρτάται από εσένα κ εδώ υπάρχουν όντως 50% πιθανότητες να είναι μαζί σου ή αντίπαλοι - άρα το elo σου εν τέλη παραμένει σταθερό από αυτούς τους παράγοντες.

Όλοι περνάνε ανεβοκατεβάσματα και είναι φυσιολογικό. Εγώ έχω κάνει τη κούρσα 1900=>1600=>2000=>1600 και πάλι πάνω και πάλι κάτω. Άλλα κατεβάσματα ήταν επειδή τρόλλαρα και άλλα όχι. Τώρα ας πούμε που παίζω χωρίς να τρολλάρω αλλά και χωρίς να είμαι tryhard mode(εκτός ελαχίστων περιπτώσεων) το να φτάσω 1700 μου ήταν piece of cake. Και μάλιστα elo boost(δλδ τα +50/win) πήρα μόνο σε 2 games(και από εκεί κ μετά έπαιρνα μόνο 20αρια) γτ είχα παίξει ήδη αρκετά προτού φτιάξουν το bug.

Eϊναι πάρα πολλά τα άτομα που παραπονιούνται επειδή έχουν κολλήσει στα χαμηλά elo και κατηγορούν πάντα τους άλλους. Η ερώτηση μου προς αυτούς -άρα κ προς τα εσένα- είναι μήπως είσαι και εσύ σαν αυτούς; Είσαι σίγουρος για το πόσο καλός είσαι; Δες κανά stream από κανέναν τοπ player και σκέψου: αυτά που κάνει αυτός εσύ μέχρι σε ποιον βαθμό τα κάνεις;

Σου δίνω και 3 αρκετά παλιά άρθρα μου πιθανόν να σε βοηθήσουν:
http://fmalol.blogspot.com/2011/02/1500.html
http://fmalol.blogspot.com/2011/01/solo-ranked-best-picks.html (πολύ παλιό κ δεν ισχύει πλέον αλλά το νόημα είναι ξεκάθαρα κ τα καινούργια fotms είτε τα ξέρεις είτε μπορείς να τα βρεις μόνος σου)
http://fmalol.blogspot.com/2011/01/lo-hell.html
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Assasino
Member
Member
Assasino


Πρωταθλήματα : 0

Κατάταξη ELO Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κατάταξη ELO   Κατάταξη ELO EmptyΣαβ Οκτ 01, 2011 9:36 pm

Πολύ ωραία τα άρθρα!Τα τρώω φίλε με το κουτάλι!Όσο και να προσπαθείς καλό είναι αν θες να κάνεις το κάτι παραπάνω να μελετάς και κάτι έστω κι αν είναι το χόμπι μας αυτό βρε αδερφέ. Razz

ΥΓ Μου άρεσε η άποψη σου και με προβλημάτισε θετικά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nismoexists
Senior Member
Senior Member
nismoexists


Πρωταθλήματα : 0

Κατάταξη ELO Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κατάταξη ELO   Κατάταξη ELO EmptyΚυρ Οκτ 02, 2011 2:29 pm

το ελο αν κ εχει φτιαχτει για το σκακι κατα καποιον τροπο λειτουργει κ στο lol σωστα. το να εισαι στο 1200 μετα απο 20 αγωνες σημαινει οτι εισαι στο 20% των καλυτερων παιχτων.. πιστευεις οτι αξιζεις να εισαι στο gold badge? δηλαδη πιστευεις οτι εισαι μεσα στο 6% των καλυτερων παιχτων? ενας μετριος παιχτης ειναι περιπου στο 1100 elo ενας ικανος παιχτης μεχρι το 1400 ενα καλος παιχτης μεχρι το 1700 ενας πολυ καλος μεχρι το 2000 κ απο κει κ πανω ειναι η αφροκρεμα.
αν διαβασεις ολοι το λενε.. μετα απο πολλα παιχνιδια θα εισαι εκει που αξιζεις αν δεν μπορεις να κουβαλησεις 4 trolls - noobs εναντιον 5 trolls - noobs δεν θα βγεις απο κει..
tip1 παιζε duo με καποιον που ξερει
tip 2 παιξε solo top, jungler, ap carry με αυτα μπορεις να κερδισεις μονος σου ενα game (το ad εξαρταται απο το support κ απο τον jungler)
tip 3 μην κανετε flame στους συμπαικτες σας
tip 4 βαζετε ΕΣΕΙΣ wards εκει που θελετε μην περιμενετε το support
tip 5 παρτε το παιχνιδι στα χερια σας δωστε οδηγιες εσεις
tip 6 μετα απο 2 ηττες κανε ενα break με μερικα normal παιχνιδια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Niphrentil
Junior Member
Junior Member
Niphrentil


Πρωταθλήματα : 0

Κατάταξη ELO Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κατάταξη ELO   Κατάταξη ELO EmptyΔευ Οκτ 03, 2011 9:33 am

@nismoexists

Μερικες παρατηρήσεις...

Ακριβώς επειδή το Elo rating φτιάχτηκε για σκάκι, που είναι ατομικό παιχνίδι, αποτυγχάνει να εκπροσωπίσει ακριβώς την αξία του κάθε παίχτη σε ένα παιχνίδι που βασίζεσαι πάρα πολύ στην ομάδα. Όπως λένε και τα παιδιά παραπάνω, μπορείς από 800 να πας 1400 και μετά να ξαναπέσεις 1100... Αν το Elo πραγματικά εκπροσωπούσε skills, τότε θα ήσουν σταθερός (π.χ. όταν έπαιζα Age of Mythology, είχα φτάσει περίπου 1600 elo. Και το έφτασα στα πρώτα 20 games μου. Μετά από άλλα 200+ games, το ανεβοκατέβασμα που είχα ήταν από 1550 μέχρι 1700 -το οποίο δικαιολογείτε γιατί άλλα games σου βγαίνουν, άλλα όχι, όσο παίζεις μαθαίνεις ή βλέπεις τακτικές κλπ κλπ. Αλλά βασίζεσαι μόνο στο δικό σου skill, όχι σε κάποιον άλλο-) Στο LoL ακόμα και top players έχουν τρελά σκαμπανεβάσματα. Αν κάποιος δεν είναι καλά και παίξει ένα game, οι αντίπαλοι δε θα του τη χαρίσουν... Θα το εκμεταλλευτούν και θα κερδίσουν και μαζί με αυτόν θα χάσουν Elo και οι υπόλοιποι της ομάδας που, ίσως, να είχαν παίξει και πολύ καλύτερα από τους αντιπάλους.

Επίσης, αυτό με τα ποσοστά είναι λίγο άκυρο. Γιατί τα ποσοστά αυτά αντιπροσωπεύουν το ΣΥΝΟΛΟ της player base, όχι μόνο τους ranked παίχτες. Οπότε βάλε και λογάριασε πόσα smurf υπάρχουν, πόσα inactive, πόσα <lvl30 και θα καταλάβεις οτι το 6% των καλών παιχτών είναι ένα ΜΕΓΑΑΑΑΑΛΟ νούμερο.

Και κάπου αλλού που θέλω να σταθώ... Ακούω ΠΑΡΑ πολύ συχνά το "αν δε μπορείς να κανεις carry 4 noobs ενάντια σε 5 noobs, καλά να πάθεις"... Καταλαβαίνεις ότι αυτή η υπόθεση είναι μια παπαριά και μισή, έτσι;; Αν όντως είσαι καλός παίχτης και για τον Α ή Β λόγο βρέθηκες σε χαμηλό Elo, αυτόματα σημαίνει οτι υπάρχουν ΠΟΛΛΟΙ άλλοι σαν κι εσένα, πολύ καλοι παίχτες που βρίσκονται στο ίδιο Elo και θα είναι στην ομάδα σου ή στους αντιπάλους. Αν ήταν όντως 5 noobs οι αντίπαλοι, ναι... Ίσως να μπορούσα να κάνω carry (αν παίξω ένα game εγώ με 4 bot vs 5 bot κερδίζω άνετα...!!) Αλλά όταν βλέπεις αντιπάλους που ναι μεν μπορείς να τους κερδίσεις αλλά να feedάρονται συνέχεια από τους δικούς σου, να βάζουν wards, να κάνουν ganks κλπ ενώ οι δικοί σου τίποτα, ΌΣΟ καλός και να είσαι, πούλους θα πάρεις. Προσωπικά, χρειάζομαι 2-3 άτομα μεσα σε κάθε ομάδα που να νιώθουν τα βασικά του παιχνιδιού για να μπορέσω να κάνω carry. Αν δεν έχω, δε γίνετε τίποτα.

Όσο για τα tips, συμφωνώ με όλα και τα έχω Ευαγγέλιο!! (ιδίως στο τελευταίο, που ακόμα και μετά από 1 loss κάνω break)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nismoexists
Senior Member
Senior Member
nismoexists


Πρωταθλήματα : 0

Κατάταξη ELO Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κατάταξη ELO   Κατάταξη ELO EmptyΔευ Οκτ 03, 2011 12:32 pm

στο θεμα του elo:
εχεις δικιο οτι το elo μπορει να σου δειξει που περιπου εισαι σε παιχνιδια οπως το σκακι μεσα σε 10 παιχνιδια. Στο lol παλι θα κανει το ιδιο αλλα μετα απο 400 παιχνιδια. το λαθος της riot ηταν το reset. αν δεν ειχε γινει ολοι θα αρχιζαν να πηγαινουν σιγα σιγα εκει που αξιζουν.
Αυτο που λεω για το κουβαλημα δεν μπορει να ισχυει τοσο τωρα που ειναι προσφατο το reset οσο μετα απο 2 μηνες που ολα θα εχουν μπει περιπου σε μια σειρα. Το matchmaking του lol παει αναλογα με τον μεσο ορο elo που εχουν οι παιχτες. αν εσυ εισαι παιχτης που θα επρεπε να παιζεις στο 1900 elo ευκολα θα κουβαλησεις 4 noobs εκτος κ αν οι αντιπαλοι εχουν μεγαλυτερο ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ ελο. δηλαδη εαν απεναντι εχεις ατομα που ειναι 1250 elo αλλα στην πραγματικοτητα ειναι 1800.
το βασικο ειναι να περασεις το 1400 απο κει κ περα συναντας πολυ λιγοτερα noobs κ trolls.
κ ενα τελευταιο tip οποιος θελει να ανεβει πραγματικα στο ladder ας αρχισει τα ranked games μετα απο 1 μηνα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Assasino
Member
Member
Assasino


Πρωταθλήματα : 0

Κατάταξη ELO Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κατάταξη ELO   Κατάταξη ELO EmptyΔευ Οκτ 03, 2011 2:37 pm

Ωραίες και ενδιαφέρουσες όλες οι απόψεις σας,διαφωτιστική του FullMetalAlchem(μόνο απο το nick παίρνεις πόντο Razz) και του nismo αλλά και των υπολοίπων.Όντως πάντως μετά το reset μπορεί να παίζεις με υψηλού ELO παίκτες αυτή την περίοδο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ohhhsnap
Senior Member
Senior Member
ohhhsnap


Πρωταθλήματα : 0

Κατάταξη ELO Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κατάταξη ELO   Κατάταξη ELO EmptyΔευ Οκτ 03, 2011 2:59 pm

Mia erotisi pros FMA,einai euxi i katara an paizo main AD carries se mid elo(1500-1600 s2)?Niotho oti eksartomai pliros apo to top kai to mid,kai oso kala kai na ta pao(p.x 12-0 kai 250 creeps sto 25)pali kataligo na xano to game epeidi to top kai mid den apedosan ta anamenomena.Tha mporeso na anevo kapoia stigmi paizontas AD carries i tha prepei na matho kapoion egoisti skatofarmer top san ton nasus pou pairnei games monos tou?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FullMetalAlchem
Newbie
Newbie
FullMetalAlchem


Πρωταθλήματα : 0

Κατάταξη ELO Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κατάταξη ELO   Κατάταξη ELO EmptyΔευ Οκτ 03, 2011 5:03 pm

AD carry κατ εμέ για solo ranked είναι η χειρότερη επιλογή. Ακόμα και το lane εξαρτάται πιο πολύ από το support παρά το carry. H καλύτερη επιλογή πιστεύω είναι το AP mid γιατί(άμα είσαι καλός πάντα - δλδ καλύτερος από τους αντιπάλους):
-Παίρνεις το lane, έχεις και farm(βλέπε annie,gragas<3,morgana)
-Θα σου κάνουν πολλά gangs όπου άμα είσαι καλός θα γλυτώσεις(άρα δε γίνονται κ gangs στα άλλα lanes, άρα υπάρχει λιγότερο πνίξιμο)
-Μπορείς εύκολα να pusharis το λέιν και να φύγεις για gangs top/bot

Kαι τα σόλο τοπ δεν είναι άσχημα μιας κ εύκολα κάνουν snowball απλά ως mid lane έχεις καλύτερη κίνηση στο μαπ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Assasino
Member
Member
Assasino


Πρωταθλήματα : 0

Κατάταξη ELO Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κατάταξη ELO   Κατάταξη ELO EmptyΔευ Οκτ 03, 2011 6:00 pm

FMA θεωρείς την annie καλή champ?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FullMetalAlchem
Newbie
Newbie
FullMetalAlchem


Πρωταθλήματα : 0

Κατάταξη ELO Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κατάταξη ELO   Κατάταξη ELO EmptyΤρι Οκτ 04, 2011 1:02 am

Ναι. Εύκολη, καλή και αποτελεσματική Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ohhhsnap
Senior Member
Senior Member
ohhhsnap


Πρωταθλήματα : 0

Κατάταξη ELO Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κατάταξη ELO   Κατάταξη ELO EmptyΤρι Οκτ 04, 2011 5:47 am

Damn,makari na epaiza AP mid oso apotelesmatika paizo AD Sad
Btw FMA tora pou tha faei "nerf" o Lee Sin abusare ton afou de tha ton bannaroun oloi kai ftiakse kana video akomi :p
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Niphrentil
Junior Member
Junior Member
Niphrentil


Πρωταθλήματα : 0

Κατάταξη ELO Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κατάταξη ELO   Κατάταξη ELO EmptyΤρι Οκτ 04, 2011 8:10 am

ohhhsnap έγραψε:
Damn,makari na epaiza AP mid oso apotelesmatika paizo AD Sad

Ποτέ δεν είναι αργά να μάθεις!! Ξεκίνα από τα εύκολα με Ryze και όταν νιώσεις έτοιμος για παραπέρα, πήγαινε Annie, Anivia, Veigar ή Malzahar. Δοκίμασε τους σε κάποιο custom ή Co-op vs AI και δες αν σου ταιριάζει κάποιος καλύτερα από άλλους. Αν συνηθίσεις να spamάρεις spells, mana control και positioning, είναι μια πολύ καλή αρχή για μια επιτυχημένη πορεία με AP carry! Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
NereusC
Senior Member
Senior Member
NereusC


Πρωταθλήματα : 0

Κατάταξη ELO Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κατάταξη ELO   Κατάταξη ELO EmptyΤρι Οκτ 04, 2011 1:54 pm

Κι εγώ έχω σχετικά το ίδιο πρόβλημα.
Πολλές φορές που η ομάδα είχε troll pick και αναγκαστηκά έπαιξα ad carry που πήρα αρκετά γρήγορα ώστε να μην μπορώ να αλλάξω επιλογή, mid ή solo top παρατήρησα ότι το παιχνίδι μου πήγε πολύ καλύτερα.

Τώρα το να παίζεις με ad carry σε αυτή την θέση όταν δεν έχεις troll pick κάνεις κακό στο team σου άρα δεν!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nismoexists
Senior Member
Senior Member
nismoexists


Πρωταθλήματα : 0

Κατάταξη ELO Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κατάταξη ELO   Κατάταξη ELO EmptyΤετ Οκτ 05, 2011 3:12 pm

στην πραγματικοτητα μπορεις καποιες φορες να παιξει ως ad carry solo top. το ειδαμε χθες στον αγωνα clg vs sk οι clg εστειλαν solo top ton ezreal με roamer janna αν θυμαμαι καλα.
πολλες φορες καποιοι χαρακτηρες αντιμετωπιζονται απο ad carry..
για παραδειγμα το 1st Pick pernei jax gia solo top η αντιπαλη ομαδα περνει garen που στο early game μπορει σχετικα ευκολα να του κανει deny το exp. ειναι προτιμοτερο να πας με ashe top απο το να ρισκαρεις να αφησεις ενα jax να πειναει κ ενα garen να φαρμαρει ανετα..
το meta υπαρχει για να αλλαζει δεν χρειαζεται να μενουμε κολλημενοι σε αυτο.. σιγουρα το solo top bruiser, heavy ap carry mid, support ad carry bot ,bruiser jungler ειναι ο,τι πιο αποδοτικο αλλα οταν τα πραγματα μπερδευουν πρεπει κ το gameplay μας να αλλαζει..
οπως οι αμερικανοι αρχισαν να εφαρμοζουν τον Jungler fiddle που 4-5 μηνες πριν φαινοταν troll pick οπως το maokai jungler που ακομα το κοροιδευουν καποιοι ενω εχει ισως το καλυτερο early game gank.. οπως ο nunu εξαφανιστηκε απο jungler roamer κ πριν 3 μηνες ηταν top ban sto dream hack..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
WhitebeardDiama
Junior Member
Junior Member
WhitebeardDiama


Πρωταθλήματα : 0

Κατάταξη ELO Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κατάταξη ELO   Κατάταξη ELO EmptyΠεμ Οκτ 06, 2011 12:02 am

η αληθεια ειναι πως δεν ειναι δικαιο το συστημα , και ακομα και καλος να εισαι αν οι αλλοι δεν ακολουθουν δε μπορεις να κανεισ carry το παιχνιδι.

η μονη λυση ειναι να παιζεισ με ενα φιλο σου που ξερεις οτι νιωθει αρκετα για λιγοτερες ελπιδες να τυχεις σε κανενα ασχετο ...

πολυ τυχη θελει τουλαχιστον μεχρι 1400-1500 Sad
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://<a href="https://www.youtube.com/watch?v=XI4yixPYU
NereusC
Senior Member
Senior Member
NereusC


Πρωταθλήματα : 0

Κατάταξη ELO Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κατάταξη ELO   Κατάταξη ELO EmptyΠεμ Οκτ 06, 2011 7:54 am

hmm. Whitebeard πιστεύω το κακό είναι να τα αποδίδουμε στην τύχη. Με αυτό τον τρόπο δεν βελτιωνόμαστε.
Εγώ είχα παει μόλις ξεκίνησα στα 700 elo. Όχι επειδή είχα noob mates επειδή και εγώ ο ίδιος - ενώ δεν feedara δεν ήξερα καλά το παιχνίδι. Δεν φάρμαρα σωστά, έπερνα λάθος picks δεν μπορούσα να κάνω carry ένα παιχνίδι.

Μετά αφού ασχολήθηκα σοβαρά ξεκίνησα να βλέπω όλα αυτά τα λάθοι και ανέβηκα στα 1250 στο season 1. Τώρα είμαι στο 1450 και είμαι σίγουρος αφού κατάλαβα και τα λάθοι που έκανα ότι το elo δεν αποδίδεται στην τύχη. Ειδηκά αν έχεις παίξει πάνω από 20 παιχνίδια.


Nismo u got a point!!
Απλά και έτσι να έρθουν τα πράματα άμα πεις στο solo que: I go top with cait θα σου πουν nooo ;p
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ohhhsnap
Senior Member
Senior Member
ohhhsnap


Πρωταθλήματα : 0

Κατάταξη ELO Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κατάταξη ELO   Κατάταξη ELO EmptyΠεμ Οκτ 06, 2011 8:58 am

Auto pou les nismo ginetai apo tous CLG alla yparxoun polla metagames,p.x Rock Solid(Tora Dignitas gaming) eftiaksan diko tous meta vasismeno pano ston Udyr tou Jatt kai to APISTEUTO AP carry tou Scarra.Metagame me support Gangplank kai bot lane xoris AD carry an thimamai kala.Yparxoun pampolla metas alla gia na mporeseis na ftaseis na gineis o kaliteros prepei na ftiakseis diko sou,giati me metagames allonwn den mporeis na tous nikiseis sto idio tous to paixnidi.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
NereusC
Senior Member
Senior Member
NereusC


Πρωταθλήματα : 0

Κατάταξη ELO Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κατάταξη ELO   Κατάταξη ELO EmptyΠεμ Οκτ 06, 2011 9:12 am

Αυτά βέβαια γίνονται με ομάδες premade.
Στο solo que συνήθως κρατάμε το βασικό!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nismoexists
Senior Member
Senior Member
nismoexists


Πρωταθλήματα : 0

Κατάταξη ELO Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κατάταξη ELO   Κατάταξη ELO EmptyΠεμ Οκτ 06, 2011 9:39 am

τα μαθηματικα δεν μπορει να ειναι τυχη γι αυτο κ το elo δεν μπορει να ειναι τυχη.. εχει το παραγοντα τυχη αν παρεις 20 παιχνιδια ως παραδειγμα αλλα οσο γινονται περισσοτερα αυτος ο παραγοντας γινεται πολυ μικρος..
για το meta τωρα συμφωνω οτι υπαρχουν πολλα meta κ καποια μπορει να εξυπηρετουν καλυτερα καποιες ομαδες.. αλλα θα διαφωνησω με το θεμα των rs.. οταν απεναντι σου εχεις jatt κ δεν του bannareis udyr απλα τα θελει ο κωλος σ..
εχω αρχισει κ πιστευς οτι το συγκεκριμενο meta ειναι το πιο δυσκολο να κανεις counter atm.. μεχρι να βρεθει κατι καλυτερο θα βλεπουμε μονο παραλαγες αυτου..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
WhitebeardDiama
Junior Member
Junior Member
WhitebeardDiama


Πρωταθλήματα : 0

Κατάταξη ELO Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κατάταξη ELO   Κατάταξη ELO EmptyΠεμ Οκτ 06, 2011 10:39 am

NereusC έγραψε:
hmm. Whitebeard πιστεύω το κακό είναι να τα αποδίδουμε στην τύχη. Με αυτό τον τρόπο δεν βελτιωνόμαστε.
Εγώ
είχα παει μόλις ξεκίνησα στα 700 elo. Όχι επειδή είχα noob mates επειδή
και εγώ ο ίδιος - ενώ δεν feedara δεν ήξερα καλά το παιχνίδι. Δεν
φάρμαρα σωστά, έπερνα λάθος picks δεν μπορούσα να κάνω carry ένα
παιχνίδι.

Μετά αφού ασχολήθηκα σοβαρά ξεκίνησα να βλέπω όλα αυτά
τα λάθοι και ανέβηκα στα 1250 στο season 1. Τώρα είμαι στο 1450 και
είμαι σίγουρος αφού κατάλαβα και τα λάθοι που έκανα ότι το elo δεν
αποδίδεται στην τύχη. Ειδηκά αν έχεις παίξει πάνω από 20 παιχνίδια.


Nismo u got a point!!
Απλά και έτσι να έρθουν τα πράματα άμα πεις στο solo que: I go top with cait θα σου πουν nooo ;p
den diafono , apla thelo na po pos logo to oti polis kosmos paizei to paixnidi , iparxoun para polloi pou tha borousan na sou "katastrepsoun" to elo , kai eimai sigouros exeis teliosei arketes fores ranked game me 10/1/12 pou na xaneis sto telos , de leo pos de thelei skill alimono alla 1 de mporei na allaksei to game an oi alloi 4 den einai toulaxiston metrioi.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://<a href="https://www.youtube.com/watch?v=XI4yixPYU
Assasino
Member
Member
Assasino


Πρωταθλήματα : 0

Κατάταξη ELO Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κατάταξη ELO   Κατάταξη ELO EmptyΠεμ Οκτ 06, 2011 12:48 pm

Έτσι πιστεύω κι εγώ.Αν ο άλλος-οι στο top έχει καραfeedarei και έχουν κάνει ρήγμα τότε έρχονται και pusharoun σε άλλα lanes έχοντας πλέον και αριθμητικό πλεονέκτημα.Κι έτσι σταδιακά παίρνουν το game γιατί τα trolls έχουν ****ψυχολογία και τα λοιπά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
WhitebeardDiama
Junior Member
Junior Member
WhitebeardDiama


Πρωταθλήματα : 0

Κατάταξη ELO Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κατάταξη ELO   Κατάταξη ELO EmptyΠεμ Οκτ 06, 2011 1:26 pm

Assasino έγραψε:
Έτσι πιστεύω κι εγώ.Αν ο άλλος-οι στο top έχει καραfeedarei και έχουν κάνει ρήγμα τότε έρχονται και pusharoun σε άλλα lanes έχοντας πλέον και αριθμητικό πλεονέκτημα.Κι έτσι σταδιακά παίρνουν το game γιατί τα trolls έχουν ****ψυχολογία και τα λοιπά.


ναι αυτο εννοω , μπορεις να δωσεις οθηση στην ομαδα σου αν εισαι καλος αλλα σιγουρα οταν οι αλλοι ειναι ταισμενοι τελιονει το θεμα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://<a href="https://www.youtube.com/watch?v=XI4yixPYU
 
Κατάταξη ELO
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 4Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
League of Legends Greek Community :: ΓΕΝΙΚΑ :: Γενική συζήτηση-
Μετάβαση σε: